Bologna: Kompletní praktickej průvodce

Letenky do Bologne

Z Prahy do Bologne lítá Ryanair 3x týdně. Zpátečka se dá sehnat i za pětikilo! Akční letenky do Bologne se objevujou dost často.

Doprava z/na letiště v Bologni

Mezi centrem a letištěm jezdí automatickej vlak Marconi Express. Na nástupiště trefíte snadno. Všechno je perfektně značený. Lístek na vlak si koupíte v automatech označenejch Marconi Express. Automaty najdete až u turniketů před nástupištěm. Jednosměrnej lístek stojí 8,2E. Schovejte si ho, budete ho potřebovat i při výstupu. Doba jízdy mezi letištěm a hlavákem je jen 7 minut. 
Ubytování v Bologni

Ubytování v Bologni je pro sólo cestovatele celkem drahý. Já jsem se ubytovala v apartmánu 4 Star Bolgona Train Station. Apartmán byl kousek od vlakáče, autobusáku i od centra a byl za rozumnou cenu. Pod apartmánem je příjemnej bar, kam jsem ráno chodila na snídani. Za mě bylo tohle ubytování pecka.

Doprava v Bologni

To nejzajímavější najdete v centru, který je malý, takže MHD nebudete potřebovat. Všechny památky a hezký místa jsou kousek od sebe, vystačíte si s vlastníma nohama.

Kde jíst v Bologni

Město je proslaveným svým gastro uměním, ale na boloňský špagety zapomeňte! Ty nemají s Bologní nic společnýho. Jestli chcete ochutnat něco z místních specialit, zajděte si  do podniku Sfoglia. Na kávu si zajděte do fancy kavárničky Terzi a na plněný cornetto con crema do příjemnýho bistra/kavárny Papparale.

Denní výlety z Bologni

Benátky
Jen 2 hodiny jízdy vlakem a jste v Benátkách. Vlak jezdí každou hodinu a jednosměrnej lístek stojí 13,6E.

San Marino
Do jednoho z nejmenšího státu na světě dorazíte z Bologni za 2,5 -3 a musíte zkombinovat vlak a bus. Nejlepší bude, když pojedete vlakem do Rimini a z Rimini pojedete busem. Za tohle kombo zaplatít 15E.

Jak si koupit lístek na vlak

Na každým nádraží najdete samoobslužný automaty. Bacha, jakmile se dotknete obrazovky, začne na vás automat řvát, ať si dáte pozor na kapsáře. V každým městě jsou v automatech předvolený nejoblíbenější spoje, takže nemusíte nic složitě hledat. Lístek zaplatíte kartou nebo cash. Nezapomeňte si před nástupem do vlaku lístek označit! Slouží k tomu takový krabičky před nástupištěm. Vlaky hledejte na www.trenitalia.it

Zajímavá zajímavost

Celý město je prošpikovaný podloubím. To znamená, že do Bologni můžete vyrazit kdykoliv, pač vás podloubí ochrání před deštěm, sněhem nebo spalujícím sluncem. 

Suma sumárum

Do Bologne se lítá pořád a za pár peněz. Proto je město vhodný na krátkej vejlet. Bologna sice nebyla láska na první pohled, ale pak se to zlomilo a já si stojím za tím, že tohle město za denní návštěvu stojí. 


Komentáře