Dubaj: Kompletní praktický průvodce městem + tipy na jednodenní vejletyMám takovej pocit, že v Dubaji byli snad už úplně všichni, proto jsem tenhle (NE)cestopis pojala trošku jinak, ale nebojte se, o svou pravidelnou dávku praktickejch informací, který vám pomůžou s naplánováním cesty do futuristický džungle, nepřijdete!


Kde se ubytovat v Dubaji aneb Sladký sny v Deiře

Neznám nikoho, kdo by se nechtěl v Dubaji ubytovat v apartmánu s nechutným výhledem na město. Jenže peněženka pak zavelí a nároky na ubytko začnou rychle klesat. Já jsem hledala něco ve stylu poměr/výkon/cena. Naštěstí máme ty internety, kde se psalo, že se mám ubytovat ve čtvrti Deira. Prej je to strategický a levný místo a jako bonus dostanu i dubajskou autentičnost. To jsem ale netušila, jak moc autentický to v tý Deiře bude...

Když jsem se první večer uložila ke spánku, začaly se zčistajasna otřásat stěny i postel. Nejdřív jsem si myslela, že přišlo zemětřesení a já umřu dřív, než si koupím kalhotky ve Victoria´s Secret! Pak ale odezněl první záchvat paniky a já zjistila, že to nebyl otřes, ale místní DJ, kterej to rozjel na diskošce v suterénu hotelu

Ne, že bych byla proti zábavě, ale já mám vysoce senzitivní sluch, proto jsem vlítla na recepci, abych si se ženou za pultem vyjasnila situaci. Je mi jasný, že tenhle okamžik byl pro mnoho arabskejch účastníků diskošky, který postávali na recepci, fakt vzácnej. Vsadím se, že většina z nich nikdy neviděla rozzuřenou ženu ve Star Wars pyžamu, která důrazně vysvětlovala noční recepční, že po dlouhým letu chce spát a ne skákat s postelí po pokoji za zvuků Whopa Gangnam Style.Pět povinnejch zastávek aneb Jak bejt správnej dubajskej turista


První zastávka: Burj Khalifa

Vynechat svatou dubajskou trojici (mrakodrap, obchoďák a fontána) by byl hřích! Proto mý první kroky vedly do nejvyššího mrakodrapu světa. Mrakodrap i výhledy byly spektakulární, ale mě nejvíc bavila jízda výtahem, kterej ve mně evokoval výcvikový středisko NASA. Škoda, že obsluha výtahu neměla pro mý kosmický nadšení sebemenší pochopení a při čtvrtý jízdě mi týpek naznačil, že příště jdu nahoru pěšky. Praktický okýnko: K mrakodrapu se dostanete metrem - zastávka Dubai Mall
Lístek do Burj Khalify si kupte on-line přes oficiální web. Koupit si můžete různý kombinace lístků (Sky Views, At the TOP, atd). Lístky jsou cenově odstupňovaný podle času návštěvy


Druhá zastávka: Dubai Mall

Cíl byl jasnej! Bez tašky se spoďárama od Victorky se prostě nevracím! A tak jsem v klidu procházela patra, sem tam jsme odbočila, ale obchod Victoria´s Secret nikde! Po půldenní pátrací akci jsem našla vodopád, ski centrum akvárko! Těžce zdekompenzovaná jsme proklela Victorii a její gaťky a šla jsme se uklidnit k rybičkám. Po podmořským zklidnění smyslů jsem zakončila svůj den u dubajský fontány, která pro mě byla největší peckou celýho dne
Slepičí okýnko: Máte štěstí, že umím natáčet fakt supr videa, takže si tu parádu u fontány můžete teď pustit taky.


Třetí zastávka: Ikonickej hotel Burj Al Arab

Booking mi hlásil, že noc ve slavným hotelu Burj Al Arab začíná na 42 tisících. Já bych do toho šla, ale trochu jsem se bála, že by hotel neměl v suterénu diskošku a já už jsem byla zvyklá na jistej standart. Proto jsem vyrazila na pláž kousek za hotelem, kde jsem pozorovala skupinku turistů, který sváděli boj ve snaze získat tu NEJ fotku s hotelem. Mně se bojovat nechtělo, proto jsem si zachovala odstup a spokojila se s fotkou mizerný kvality.


Čtvrtá zastávka: Pláž Jumeirah aneb Jak v Dubaji neshořet zaživa

Počasí v únoru bylo víc než skvělý, proto jsem vejlety střídala s odpočinkem na pláži. K válečce jsem si vybrala pláž Jumeirah Beach. Tu na jedný straně lemujou mrakodrapy a na straně druhý záliv s tyrkysovou vodou. No, a co si budem povídat, není nad to poslat v zimě hezkou fotku z pláže, zatímco doma všichni choděj ve vaťáku, že jo?! Praktickej tip: Jumeirah beach je dobře dostupná metrem (zastávka Dubai Marina nebo Jumeriah Lake Towers) nebo tramvají (zastávky Jumeriah Beach Residence). K pláži, která má veškerý zázemí, dojdete ze zastávek MHD pěšky. 


 

Pátá zastávka: Dubai Marina 

Kousek od pláže Jumeirah leží přístav, ve kterým kotví spousta plavidel. Pohled na luxusních jachty, mrakodrapy i hodně fancy žrací podniky, mi samozřejmě vůbec nevadil, proto jsem se v klidu procházela okolo přístavu a tvářila se, že tady nikomu nic nezávidím! 


Co ještě vidět v Dubaji

 • Dubai Frame - Největší "obrazovej rám" na světě slouží jako rozhledna a muzeum v jednom.
 • Palm Jumeirah - umělej ostrov, kterej svým tvarem připomíná palmu.
 • Zlatý tržiště - Trh v srdci Deiry, kterej je plnej stánků se zlatejma šperkama.
 • Dubai Creek - Přírodní vodní kanál, kterej si můžete projet na tradiční loďce.

Nikouš hodnotí

Dubaj je za mě supr krátká únikovka z naší zimy. Pokud se budete v Emirátech chovat s respektem k pravidlům, k místním lidem a kultuře, pak vás tady čekaj hezký chvilky.


Praktický info z Dubaje


Kdy jet do Dubaje

Nejlepší doba na návštěvu je od podzimu do jara. V létě ve městě blafnete, jak mistr Jan Hus na hranici.


Bezpečnost v Dubaji

V Dubaji je bezpečno. Platí tady klasický pravidla obezřetnosti. Nezapomeňte na to, že jste v muslimský zemi, kde se od návštěvníků vyžaduje jistej dress code - zahalený ramena a kolena. 

Letenky do Dubaje

Do Dubaje lítá spousta leteckejch společností. Cena letenek z Prahy se pohybuje okolo 5-7 tisíc. Občas je akce na zpátečku z Budapešti za 1500,- kč a teď je i cenově výhodný letět z Wizzair do Abú Dhabí, a pak to sjet do Dubaje. Tím zabijete dvě mouchy jednou ranou a ještě ušetříte. 

Doprava z/na letiště v Dubaji

 • Z letiště se dostanete metrem, busem, taxíkem.
 • Metro červený linky zajíždí k letištním terminálům 1 a 3. ( Metro jezdí od 5:50 do 0:00 s výjimkou pátku, kdy metro jezdí od 10 hodin) 
 • Autobusy odjíždí od letiště každou chvíli.
 • Taxi jezdí po celé Dubaji striktně na taxametr. Do centra (k Dubai Mall) zapatíte cca 70 AED.
 • K jízdě po Dubaji si kupte nabíjecí lítačku - Dubai Silver Nol card. Tu si koupíte v každým stánku a nabíjet si ji budete podle potřeby.

Víza do Dubaje

Nejsou potřeba.

Peníze 

Místní peníz se jmenuje Dirham a kurz je okolo šesti korun. Fyzický peníze nemusíte moc řešit, všude zaplatíte kartou

Ubytování v Dubaji

Každý hledá ubytování podle toho, co mu peněženka dovolí. Z pozice poměr/výkon/cena/strategický místo je Deira opravdu dobrý místo, ale vybírejte ubytko opravdu pečlivě. Pozor na diskotéky v suterénu hotelu!

Doprava v Dubaji

 • Nejvíc jsem využívala metro. Je přehledný, jednoduchý a dostanete se s ním ke všem TOP místům Dubaje. Pozor na řazení vagonů. Některý vagony jsou pouze pro ženy s dětma a některý místa jsou jen pro majitele zlatý karty. Lidi jsou ale tolerantní, když si sednete kam nemáte, mávnou nad tím rukou nebo vás slušně upozorní. 
 • Metro má automatický ovládání. Jestli si chcete zahrát na řidiče, sedněte si do prvního vagonu.  
 • Vše ohledně MHD najdete na webu veřejný dopravy.


Vejlety z Dubaje


Poušť
Vejlety do písečnejch dun nabízí spousta agentur. Stačí gůglit a vybrat to, co vám bude vyhovovat. 

Burj Khalifa
Před návštěvou největšího mrakodrapu na světě vám doporučuju koupit si lístek on-line přes oficiální web Burj Khalify. Ušetříte si tím spoustu času. Nezapomeňte, že jsou vstupenky cenově odstupňovaný podle času návštěvy. Nejdražší jsou na večerní kukačku. 

Abú Dhabí
Z Dubaje jezdí do Abú Dhabí každejch 20 minut pravidelný spoje z Al Ghubaiba nebo IBN Battuta. Obě autobusový nádraží jsou dostupný metrem. Zpáteční lístek stál 25 AED (cca 160 Kč) a platila jsem ho dubajskou lítačkou na metro Silver NOL card. Tenhle vejlet je jednoduchej a zvládne ho naplánovat každej. Pomůže vám v tom i můj kompletní praktickej průvodce po Abú Dhabí

Jídlo a pití v Dubaji

Na výběr budete mít od streetfoodu až po drahý restaurace. V každým větším krámu najdete hotovky nebo pult s čerstvě navařeným jídlem, který vám daj do krabičky. Tohle jídlo bylo vždycky moc dobrý a stálo to pár dirhamůKomentáře