(NE)cestopis z Procidy aneb Jak jsme objevili nejkrásnější italskej ostrůvekProcidu jsme s parťákem objevili úplně náhodou při cestě z Ischie do Neapole. Když ráno trajekt na chvíli zastavil v hlavním procidském přístavu a já viděla tu krásu, bylo mi hned jasný, že se sem musíme vrátit. O dva dny a jednu hádku později se tak i stalo. Po ranním vylodění jsme nejdřív zamířili do malýho přístavu na konci promenády. Cestou k loďkám jsme trochu záviděli místním, kteří si v klidu četli noviny a pili ranní kávu. Na celý promenádě byla cejtit neuvěřitelná přímořská pohoda. Jako správní čumilové jsme si obešli přístav a pak jsme s lehkou depresí, že nevlastníme žádnej člun, odkráčeli k dalšímu bodu našeho zájmu- k vrchu Terra Murata. K pevnosti to bylo celkem slušný stoupání, ale po chvilce jsme narazili na žlutej kostelík Santa Maria delle Grazie. Tady jsme popadli dech, spolkli slinu a nažhavili foťák.Od kostelíku to bylo k hradu už jen kousek. Jakmile jsme se vyškrábali nahoru, z hradeb se nám otevřel výhled na nejkrásnější část Procidy – pestrobarevnej přístav Corricella. Zátoka s průzračnou vodou lemovaná barevnejma domkama vzala dech i mýmu parťákovi, kterej do tý doby zdatně nadával, že ho ten výšlap a vedro určitě zabije.

  
Dívat se na Corricellu z hradeb, kde jsme byli sami, byl pro nás nezapomenutelnej zážitek! 


Zbytek odpoledne jsme strávili v Corricelle, kde jsme si nad sklenkou Aperolu a plným talířem užívali šplouchání moře a překrásný výhledy.Zajděte si do přístavu na něco dobrýho. Je to zážitek! Na promenádě je jen pět restaurací a ceny nejsou přemrštěný, takže vás oběd a sklenka něčeho dobrýho určitě nezruinuje. Před výletem mi parťák říkal, že když Procidu neuvidí, tak se asi nic nestane. Po návštěvě ostrůvku úplně otočil. Procida nás prostě dostala! Díky absenci turistů jsme si užili mimořádnou atmosféru a díky tomu řadíme tenhle malej ostrůvek k top místům Evropy!


rady, tipy, triky

  • Procida je nejmíň známej soused Capri a Ischie a moc lidí ostrov nenavštěvuje.  
  • Na ostrov se dostanete trajektem z Capri, Ischie nebo Neapole. Cena lístku je pohyblivá a řídí se podle toho, v jakou hodinu plujete. Nás zpáteční lístek vyšel na necelých 20E na osobu.
  • Někteří tvrdí, že na Procidu stačí dvě hodiny. Můj názor je, že pokud si ostrov chcete opravdu užít, dejte mu jeden den. Procida má i několik pláží s černým pískem, takže když budete umořeni vedrem, není problém se skočit zchladit do moře. Na ostrově jsou i veřejné pláže, což ocení hlavně low budget cestovatelé.   
  • Procidu by neměli minout všichni, kteří rádi objevují nová místa a místa nezničená turismem, lidé, kteří si chtějí užít klid i v hlavní sezóně, milovníci přímořské pohody a pitoreskních přístavů.

Komentáře