(NE)cestopis z Jordánska (část první - Ammán)Ammán není nejnavštěvovanější metropolí zemí Středního východu, ale jestli vám ve městě zbyde chvilka času, tak se toho nebojte a vyrazte na průzkum. 


6 věcí, který stojí v Ammánu za vidění 


1. Samotný město 

Ammán je klasický arabský velkoměsto, který tepe životem. Když si odfiltruju sem tam poházený odpadky a trochu smradu, tak na mě Ammán působil docela příjemným dojmem. Levný a dobrý jídlo, památky a místní atmoška přispěly k tomu, že jsem se v Ammánu naladila na orientální vlnu.2. Modrá mešita 

King Abdullah Mosque je moderní a největší mešita v Ammánu, kam můžou ženy i nemuslimové. Mešita je hezká, obzvlášť velkej modlitební sál. Vstupné stálo 2 jodáče. I v arabským světě najdete kostel. Třeba tenhle stál hned vedle mešity. 


3. Citadela a výhled na město

Citadela je pozůstatek Herkulova chrámu a leží na nejvyšším kopci v Ammánu. Do Citadely jsme se nedostaly, protože byla zavřená, ale obkoukly jsme ji zvenčí a to nám vlastně stačilo. Mně se stejně nejvíc líbil výhled na celý město, obzvlášť v podvečer. 4. Římskej amfiteátr

Kudy prošel Říman, tam po něm zbyl amfiteátr. Ano, i v centru Ammánu. Amfiteátr se využívá mimo jiné i ke kulturním akcím a místní omladina ho má jako meeting point na první rande. 


Dvě holky v Jordánsku považuje spousta lidí za bezpečnostní riziko level milón. Všichni detektivkáři si můžou oddychnout. Jediný pokus o bližší kontakt proběhl před divadlem, kde nás dva kluci poprosili o společný selfičko. Takže jediný reálný nebezpečí se skrývalo v rozmazaný fotce s malým počtem lajků. 

6. Trhy 

V centru je to jeden velkej orientální súk. Takže kdo má rád trhy a jejich atmosféru, tady zažije svůj top strop. Trhovci řvali z plnejch plic a z obchodů burácela hudba. Všude byla spousta barev, vůní a výhodných cen. Já trhy moc nemusím, ale věřím tomu, že každej instačovej a food turista by tady zajásal!


Zdroj www.freepik.com

Nikouš hodnotí

Pro mě byl Ammán zajímavej spíše atmosférou než památkami a půl den mi ve městě naprosto stačil. V Ammánu jsem se naladila na orientální vlnu, a pak jsem se těšila na další krásný místa Jordánska. (A že jich je!) Takže za mě je Ammán celkem fajn město, ale zbytečně bych se tady nezdržovala,

Rady, tipy, triky

Itinerář a informace najdete zde


Komentáře